Samsung Servisi

Samsung Servisi

Samsung denilince akla ilk gelen telefon markalarıdır. Samsung sadece bir telefon markası değil tüm dünyada televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık Makinesi, buzdolabı, küçük ev aletleri,fırın,tost makinesi ve birçok türde cihazları vardır. Samsung, ilk üretim yeri Güney Kore’dir.

Samsungbirçok cihazın yıllarca kullanılabilir sağlamlıkta üretilmiştir. Samsung servis ise oldukça hızlı çalışan ve müşterilerine profesyonel hizmet sunmaktadır. Samsung başka bir ülkede imalatı gerçekleşmesine rağmen Türkiye’de oldukça bildik ve tanıdık bir markadır. Bu güvenilir marka diğer markalara göre daha uygun fiyatlarla Türkiye’de satışa sunulmaktadır.

Samsung beyaz eşya servisi Türkiye’nin tüm illerinde bayileri bulunan güvenilir, titiz ve disiplinli çalışanları ile alanında bir numaradır. Beyaz eşyalar bazen bozulabilir veya yıllık bakımları yapılması gerekebilir. Tamir edilmesi gereken bu beyaz eşyalar için mutlaka bir profesyonel kişiler tarafından yardım alınması gerekir. Servisimizde tüm tamir işlerinizi kolaylıkla halledebilir.

Çamaşır Makinesi Arızaları Neden Oluşur?

Samsung çamaşır makinesi servisi, makine de oluşan birçok arızanın giderilmesini sağlayan aldığınız beyaz eşyanızın garantisi bitmiş olmuş olsa bile servis bakımı sağlamaktadırlar. Çamaşır makinesi yaşamımızı kolaylaştıran temizlikte ön sırada olan yıllardır çamaşırların yıkanıp temizlenmesini sağlayan bir dikdörtgen kutu şeklinde elektrikli cihazdır.

Çamaşır makinanız yıllar geçtikçe özel bakım istemeye başlar. Parçalarında oluşan sıkıntıları yıkama yaparken farklı sesler çıkararak bakım yapılması gerektiğini kendi çapında duyurur. Günümüz teknolojisi ile üretilen yeni cihazlar ise oldukça hassastır. Çamaşır makinanız temizlemiyor,su almıyor,her yıkamada ses çıkarıyorsa şu adımlarla ilerleyebilirsiniz.

 • Çamaşır makinesi temizlemiyorsa altında birçok unsur vardır, makinanız su almıyorsa, su girişinde veya cihazınızın su giriş hortumu katlanmış olabilir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra hala aynı sıkıntı devam ediyorsa ilk bakacağınız yer makinanızın altta bulunan filtresini kontrol etmektir.
 • Çamaşır makinesi pompa filtresi makinedeki suyu gider hortumuna aktarma işine yaramaktadır. Bu pompa tıkanma yaşadıysa su boşaltma engellenir. Ve gitmesi gereken su makine içinde kalır. Bunun nedeni çamaşırların cebinde unutulan bozuk para,çivi,taş,düğme gibi birçok küçük atığın pompa içine sıkışmasıdır. Pompanızı mutlaka temizlemeniz gerekebilir aksi takdirde makineniz temizlemez ve makinenizin motoruna zarar verebilirsiniz. Eğer bilmediğiniz bir tamiratsa bir tamirciden yardım almanız mutlaka önerilir.
 • Çamaşır makinanız ses yapıyor veya titriyorsa koymuş olduğunuz yeri mutlaka sabitleyin sağlam konulmayan makine arızalı olmasada mutlaka sıkıntı çıkarabilir. Tüm çamaşır makinelerinde iki adet amortisör vardır. Bu parçalar makinenin daha az sarsılmasını engeller. Bu mekanizmalardan birinde oluşan arıza daha fazla sarsıntı ve sallanmasına vesile olur.
 • Çamaşır makinesinde motor ve kazan kasnağını birleştiren plastik kayış esneme yapmış veya eskimiş ise sarsıntı devam eder.
 • Çamaşır makinesinde diğer yer alan kazanı tutmaya yarayan bilye arızalanmış veya yerinden çıkmış ise büyük bir problem oluşmuş demektir. Bunun için mutlaka işinde uzman olan SamsungBeyaz Eşya Tamircisi yardım almanızı tavsiye ederiz.

Buzdolabı Neden Soğutmaz Arızası İçin Servis Hizmeti

Samsung buzdolabı günümüz teknolojisi ile üretilmiş oldukça orijinal parçalar kullanılarak yaşantınızı kolaylaştırmaya yarayan beyaz eşya türlerinden biridir. Buzdolabı yediğiniz yiyecekleri soğuk tutarak bozulmamasını sağlayan gıdaların daha uzun saklanmasını sağlayan uzun dikdörtgen şeklinde elektrikli bir cihazdır. Bu cihazlar oldukça hassas yapıya sahiptir. Dikkatli ve özenli kullanılmadığı zaman mutlaka bir arıza ile karşılaşabilirsiniz. Buzdolabı soğutmuyor veya buzlanma yapıyor gibi birçok sorun oluşabilir.

 • Buzdolabı soğutmuyorsa ilk yapmanız gereken elektrik girişini kontrol etmenizdir. Elektrik giriyor ve dolabınız yinede soğutmuyorsa motor bölümünde oluşan bir sorun vardır demektir. Bunun için mutlaka işin ustasından yardım almalısınız. Profesyonel bir ekip olan Samsungyetkili servis bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.
 • Buzdolabınız ses çıkarıyorsa dolabınızı koyduğunuz alanda oluşan bir sıkıntıdan kaynaklanabilir. Zira buzdolapları aşırı ses çıkaran cihazlar değildir.
 • Buzdolabınızın içi kokuyorsa dolabınızın içinde unuttuğunuz yemek artıkları uzun zaman kalarak koku çıkarmaya başlamış olabilir. Dolabınızı iyice temizlemelisiniz ve mutlaka fişini çekip havalandırmalısınız.

Bulaşık Makinesi Temizlemiyorsa Ne Yapılır?

Samsung bulaşık makinası bulaşıklarınızı hem daha yüksek ısıda dezenfekte etmeye hemde su tasarrufu etmenizi sağlayan oldukça akıllı cihazlardan biridir. Bu cihazlar yıllardır hayatı kolaylaştıran zamandan da tasarruf etmenize yardımcı olan çamaşır makinesi boyutunda bir elektrikli bir cihazdır. Bulaşık makinesi bulaşıklarda kalan artıklar nedeniyle oldukça çabuk kirlenir. Bunun için mutlaka makinenizi düzenli olarak temizlemeniz gerekebilir. Bulaşıklarınız daha temiz olması açısından mutlaka şu adımları uygulamalısınız:

 • Bulaşık makinenizde tuz ve parlatıcı olduğundan emin olun tükenmişse mutlaka temin ederek tamamlayın
 • Bulaşık makinesi alt ve üst fıskiyelerinin iç kısmını temizleyerek su akışının hızlanmasını sağlayın
 • Fıskiyelerin rahat dönmesi için bulaşıkların değmemesini sağlamalısınız.
 • İç kısımda bulunan filtre ve süzgeç görünümlü olan parçaları temizlemelisiniz.

Bulaşık makineniz su almıyor veya boşaltmıyorsa pompasında oluşan bir sorun nedeniyle boşaltmıyordur. Bunun için mutlaka Samsung beyaz eşya servisinden yardım almanız gerekir.

Samsung Küçük Ev Aletleri Evde Tamir Edilir mi?

Samsung küçük ev aletlerinin evde tamir edilmesi oldukça zordur. Çok küçük parçalarının olması kolay tamir edilemeyen cihazlar için bir tamirci veya servisinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Samsung telefonlarda tamiratı oldukça zor olan hassas cihazlardandır. Bu nedenle hassas cihazlar mutlaka usta ellerin tamir etmesi gerekmektedir. Servis konusunda firmamızdan güvenilir hizmet alabilirsiniz.